PK w Klingenthal: Świetne rezultaty Pawła Słowioka

Mijający weekend był bardzo udany dla Pawła Słowioka. Polski kombinator dwukrotnie meldował się na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal.

Paweł Słowiok wywalczył trzecie miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej, które odbywały się w niemieckim Klingenthal a dzisiaj powtórzył swój rezultat. Na półmetku rywalizacji podopieczny Danny-ego Winkelmanna zajmował 19. miejsce po skokach, jednak dzięki czwartemu wynikowi na trasie biegu, zanotował spory awans i po raz kolejny wskoczył na podium Pucharu Kontynentalnego. Polakowi nieco posłużyło odwołanie dzisiejszej serii skoków. Słowiok w czwartkowej rundzie prowizorycznej skoczył 119 metrów i to pozwoliło mu na wysoką lokatę przed biegiem.

Pozostali Polacy spisali się słabo. Szczepan Kupczak po skoku na odległość 108 metrów zajmował 36. lokatę. Natomiast Adam Cieślar skoczył w czwartek 106,5 metra i skok ten zapewnił mu 63. pozycję. Pewnie z tego powodu ani Kupczaka ani Cieślara nie zobaczyliśmy na trasach. Dwa pierwsze miejsca na podium zajęli reprezentanci Francji. Zwycięstwo odniósł Francois Braud, który po skokach plasował się na ósmej pozycji. Natomiast drugi był Antoine Gerard, który na półmetku zmagań był dopiero 18., jednak dzięki drugiemu wynikowi na trasie biegu, wskoczył na drugi stopień podium.

Pełne wyniki

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.