PK w Klingenthal. Kupczak kończy weekend w pierwszej dziesiątce

Szczepan Kupczak zajął dziesiąte miejsce podczas niedzielnych zmagań z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Pierwszą i drugą lokatę wywalczyli Norwegowie. Wygrał Simen Teller przed Espenem Andersenem. Podium uzupełnił Niemiec Jakob Lange. Drugi z Polaków Andrzej Szczechowicz uplasował się w piątej dziesiątce.

fot. Magdalena Rudzińska

Po szóstym i siedemnastym miejscu dziś Szczepan Kupczak wywalczył dziesiątą lokatę w zmaganiach z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Najlepszy polski kombinator norweski utrzymał pozycję zajmowaną po skoku na odległość 127,5 metra. Dla porównania wczoraj na półmetku plasował się na czwartej pozycji, a w końcowej klasyfikacji spadł o trzynaście lokat. Liderem po dzisiejszej serii skoków był Simen Tiller. Andrzej Szczechowicz zajmował trzydzieste dziewiąte miejsce.

Wyniki serii skoków

Norweski zawodnik utrzymał, a nawet powiększył przewagę nad drugim Espenem Andersenem i w bardzo dobrym stylu odniósł triumf w dzisiejszej rywalizacji. Wyprzedził on kolegę z reprezentacji ostatecznie o 34,2 sekundy. Już ponad minutę stracił trzeci Jakob Lange. Niemiec po serii skoków był dopiero dwunasty. W piątce końcowych wyników znaleźli się również odpowiednio kolejny z Norwegów Leif Naesvold oraz najlepszy z Austriaków Philipp Orter. Andrzej Szczechowicz ukończył zmagania na czterdziestej piątej pozycji.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna