PK w Eisenerz. Kupczak w drugiej dziesiątce

16:21, 22.01.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:31, 22.01.2021

W austriackim Eisenerz rozpoczął się kolejny weekend Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Pierwsze zawody wygrał Stefan Rettenegger. Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak zajął 13. miejsce.

W serii skoków najlepszy okazał się Christian Deuschl. Reprezentant gospodarzy uzyskał odległość 101 metrów. Drugie miejsce zajmował jego rodak Stefan Rettenegger. Wylądował on 4 metry dalej, ale miał prawie 10 punktów więcej odjętych za korzystny wiatr. Jego strata przed biegiem wynosiła 11 sekund. Trzeci był David Mach ze stratą 28 sekund. Najlepiej z Polaków na skoczni spisał się Szczepan Kupczak. Uzyskał on odległość 94,5 metra i miał minutę i 13 sekund straty. Przed biegiem Kupczak plasował się na 12. miejscu, czyli 4 lokaty wyżej niż Andrzej Szczechowicz. Po skoku na 90,5 metra miał tylko 12 sekund większą stratę do lidera niż Kupczak. Mateusz Jarosz (83,5 m) zajmował 31. pozycję, a Maciej Gąsienica-Ciaptak (81 m) był 66.

Wyniki po serii skoków

Na trasie biegu bardzo słabo radził sobie Deuschl. Lider po skokach spadł na 21. miejsce. Triumfował Stefan Rettenegger z przewagą ponad pół minuty. O drugie miejsce walczyło kilku zawodników, a najlepsi z nich byli Espen Andersen i Simen Tiller. Reprezentanci Norwegii uzupełnili podium. Szczepan Kupczak w drugiej części zawodów spadł na 13. miejsce i łącznie stracił prawie półtorej minuty. Andrzej Szczechowicz nie utrzymał dobrego miejsca i zakończył zawody na 29. pozycji. Mateusz Jarosz był 56., a Maciej Gąsienica-Ciaptak 59.

Wyniki zawodów

Dzisiaj odbyły się także zawody kobiet. Zabrakło w nich reprezentantek Polski. Wygrała Gyda Westvold Hansen, która prowadziła także po skoku. Na podium stanęły również Anju Nakamura i Ayane Miyazaki.