PK w Czajkowskim: Stefan Huber wygrywa konkurs, Wąsek ósmy

Stefan Huber wygrał przedostatni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Na drugim stopniu podium stanął Constantin Schmid, a na trzecim Cene Prevc. Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek odnotował ósmy rezultat.

Po pierwszej serii na czele znajdował się Stefan Huber, który po oddaniu skoku na odległość 141,5 metra miał ponad dziesięć punktów przewagi nad drugim Martinem Hamannem (133,5 metra). Trzecie miejsce zajmował Austiak Ulrich Wohlgenannt (134 m). Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek znalazł się na czwartej pozycji, a do podium tracił zaledwie 2,9 punktu. Pozostali reprezentanci naszego kraju znaleźli się poza pierwszą dziesiątką – Tomasz Pilch był jedenasty, Bartosz Czyż dwudziesty drugi, a Klemens Murańka dwudziesty piąty. Do serii finałowej nie udało się zakwalifikować Aleksandrowi Zniszczołowi, który zajął trzydziestą pierwszą lokatę z odległością 113,5 metra.

Wyniki pierwszej serii

Ostatecznie konkurs padł łupem lidera po I serii, czyli Stefana Hubera. Dobry skok na odległość 132,5 metra pozwolił mu obronić prowadzenie. Drugie miejsce zajął Constantin Schmid (136,5 m), a trzecie Cene Prevc (138 m). Niestety, Paweł Wąsek nie zdołał utrzymać się w pierwszej czwórce i spadł na ósmą pozycję. Tomasz Pilch (129 m) był trzynasty, Klemens Murańka (118,5 m) dwudziesty piąty, a Bartosz Czyż (109,5 m) dwudziesty ósmy.

Wyniki konkursu

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.