PK w Czajkowskim: Powtórka z rozrywki w finale

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Polscy skoczkowie ponownie zdominowali zawody Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. W ostatnim konkursie sezonu triumfował Aleksander Zniszczoł przed Andrzejem Stękałą. Zniszczoł zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na dużej skoczni w Czajkowskim o HS 140 metrów zakończyła się rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2018/19. Liderem po pierwszej serii był Andrzej Stękała. Zawodnik, który wczoraj zajął 2. miejsce, skoczył 138,5 metra. Metr dalej wylądował Fredrik Villumstad. Odległość 139,5 metra w wykonaniu Norwega była najlepsza w całym konkursie. Skoczek ze Skandynawii miał więcej punktów odjętych za wiatr niż Stękała, więc Polak prowadził z przewagą 0,5 punktu. Trzeci po skoku na 138 metrów był wczorajszy zwycięzca, Aleksander Zniszczoł. Jego strata do lidera wynosiła zaledwie 0,9 punktu. Klemens Murańka zajmował 9. pozycję po skoku na 132,5 metra. Paweł Wąsek skoczył 129,5 metra i był 13. Przemysław Kantyka wylądował na 120. metrze i na półmetku był 24.

W drugiej serii Polacy dostarczyli wielu emocji. Paweł Wąsek skoczył 138 metrów, oddając najdłuższą próbę drugiej serii. Polski zawodnik wyprzedzał kolejnych zawodników. Jego pogromcą okazał się Aleksander Zniszczoł. Później okazało się, że Wąsek został zdyskwalifikowany. Zniszczoł skoczył 133,5 metra. Zwycięzca wczorajszych zawodów wyprzedził później Villumstada oraz Stękałę i sięgnął po trzecie zwycięstwo z rzędu. Stękała wylądował jedynie metr bliżej od Zniszczoła, ale miał 0,6 punktu odjęte za wiatr. Triumfator konkursu skakał w niekorzystnych warunkach, gdyż miał dodane 2,4 punktu. Różnica pomiędzy Polakami wyniosła 4,7 punktu. Fredrik Villumstad skoczył 128,5 metra i spadł na 3. miejsce. Klemens Murańka skoczył 125,5 metra i spadł na 12. miejsce. Przemysław Kantyka skoczył 130,5 metra i ostatni w karierze konkurs Pucharu Kontynentalnego zakończył na 17. pozycji.

Wyniki zawodów

Po wspaniałej końcówce sezonu Aleksander Zniszczoł awansował na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po dzisiejszym zwycięstwie Polak wyprzedził Mariusa Lindvika. Zwycięstwo już wcześniej zapewnił sobie Clemens Aigner. Austriak wyprzedził Zniszczoła o 82 punkty. Drugi z Polaków w klasyfikacji, Andrzej Stękała zajął 15. pozycję.

Klasyfikacja generalna

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.