PK w Brotterode: Siegel zwycięzcą drugiego konkursu, Wolny na podium

0

Drugi niedzielny konkurs na skoczni HS 117 w Brotterode wygrał David Siegel. Drugie miejsce zajął Jakub Wolny, który po pierwszej serii nie zdołał obronić pozycji lidera. Na trzecim stopniu podium stanął Anze Lanisek. 

Po pierwszej serii na czele znajdował się Jakub Wolny, który osiągnął odległość 114,5 m. O zaledwie 0,8 punktu wyprzedzał Davida Siegela, a o 2,4 punktu Halvora Egnera Graneruda. W czołowej dziesiątce znalazł się także Paweł Wąsek, który lądował w tym samym miejscu, co Wolny, jednak gorszy styl, wyższa belka startowa i lepsze warunki zepchnęły go na siódme miejsce. Najlepszą dziesiątkę pierwszej serii zamknął Austriak Philipp Aschenwald z notą 127,6 punktu. Dwaj polscy zawodnicy znaleźli się w drugiej dziesiątce – Tomasz Pilch (107,5 m) był osiemnasty, Przemysław Kantyka (108 m) dziewiętnasty. O sporym szczęściu może mówić Aleksander Zniszczoł (105,5 m), który zajął trzydzieste miejsce i o 0,3 punktu wyprzedził trzydziestego pierwszego Stefana Hubera.

Zawodnicy oddawali swoje próby z piątej i szóstej belki startowej.

Wyniki pierwszej serii

Ostatecznie Jakub Wolny (115 m) nie zdołał obronić pierwszego miejsca zajmowanego po pierwszej serii i ze stratą 0,5 punktu do Siegela (114 m), zajął drugie miejsce. Trzecim najlepszym zawodnikiem niedzielnego konkursu został Anze Lanisek. Czwarty rezultat odnotował Daniel Huber (112,5 m), a piąty Halvor Egner Granerud (111,5 m). Do czołowej dziesiątki zdołali wskoczyć także: Andreas Wank (113,5 m), Nejc Dezman (113,5 m), Florian Altenburger (111 m), Philipp Aschenwald (113 m) oraz Clemens Leitner (110,5 m). Paweł Wąsek (106 m) nie był w stanie obronić bardzo dobrego miejsca i ostatecznie spadł na piętnaste. Tomasz Pilch (108 m) był szesnasty, Przemysław Kantyka (109,5 m) dwudziesty trzeci, a Aleksander Zniszczoł (111,5 m) dwudziesty piąty. Czołową trzydziestkę zamknął Joacim Oedegaard Bjoereng (100,5 m).

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.