PK Pań w Notodden: Jakowlewa i Ernst najlepsze na treningach

Hamburger Morgenpost

Hamburger Morgenpost

W czwartkowe późne popołudnie na skoczni w Notodden w ramach Pucharu Kontynentalnego Pań rozegrano dwie serie treningowe. Na pierwszej z nich najlepsza okazała się Rosjanka Maria Jakowlewa, a na drugiej Niemka Gianina Ernst. Polki nie startowały.

Pierwszy trening wygrała Maria Jakowlewa, która oddała skok na odległość równą 86,5 metra i z notą wynoszącą 53 punkty o dwa “oczka” wyprzedziła drugą Elisabeth Raudaschl (85,5 m). Trzecie miejsce zajęła Agnes Reisch (85 m) ze stratą trzech punktów do liderki. Z bardzo dobrej strony pokazały się Niemki, bowiem aż czwórka reprezentantek tego kraju zdołała uplasować się w pierwszej dziesiątce: wyżej wymieniona Reisch, piąta była Gianina Ernst, ex aequo ósme Selina Freitag oraz Alina Ihle.

Kolejna seria padła łupem Gianiny Ernst. Skoczkini reprezentująca barwy naszego zachodniego sąsiada wylądowała na 95. metrze, co dało jej w sumie 70 punktów. Na drugiej lokacie znalazła się Austriaczka Claudia Purker (92,5 m), a na trzeciej Paige Jones (90 m). Wszystkie zawodniczki oddały skoki z tej samej, trzydziestej drugiej platformy startowej.

Piątkowy konkurs pań rozpocznie się o godzinie 19:15.

Wyniki treningów

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.