Pjongczang 2018: Złoto w sprincie drużynowym mężczyzn dla Norwegii

Reprezentacja Norwegii startująca w składzie Martin Johnsrud Sundby i Johannes Hoesflot Klaebo zdobyła złoty medal w sprincie drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Trzeci tytuł mistrza olimpijskiego wywalczył tym samym Klaebo, który wygrał także sprint indywidualny. Srebrny medal przypadł Olimpijczykom z Rosji, a brąz Francuzom.

Norwegowie byli faworytami sprintu drużynowego i nie zawiedli oczekiwań. Na pierwszej zmianie biegł doświadczony Martin Johnsrud Sundby, a na drugiej młody Johannes Hoesflot Klaebo, który w Pjongczangu zdobył już złoto w sprincie indywidualnym i w sztafecie 4×10 kilometrów. Wikingowie już na samym początku rywalizacji wysforowali się na jedno z czołowych miejsc, aby kontrolować wydarzenia na trasie. Na czwartej zmianie przyspieszył Klaebo, który zostawił swoich rywali daleko w tyle i zapewnił koledze z kadry bezpieczny dystans czasowy nad pozostałymi sztafetami. Sundby nie roztrwonił przewagi, a nawet jeszcze ją powiększył, dzięki czemu 21-latek z Trondheim mógł pokonać ostatnią rundę biegową w rekreacyjnym tempie.

Zaciętą walkę o srebrny medal stoczyli Olimpijczycy z Rosji, Szwedzi i Francuzi. Na finiszowej prostej najlepiej spisał się Aleksander Bolszunow, który zapewnił swojej sztafecie tytuł wicemistrzów olimpijskich, a sobie trzeci krążek na tych igrzyskach. Brązowy medal przypadł reprezentantom Trójkolorowych (Maurice Manificat, Richard Jouve), którzy ograli na finiszu Szwedów. Na piątym miejscu rywalizację zakończyli Włosi, na szóstym Amerykanie, siódme miejsce wywalczyli Czesi, ósme Kanadyjczycy, dziewiąte Finowie, a stawkę zamknęli Niemcy.

Wyniki sprintu drużynowego

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.