Pjongczang 2018: Szwedzi ze złotem w sztafecie biathlonowej

Za nami ostatnia rywalizacja biathlonistów podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Po złoto w sztafecie sięgnęli dzisiaj Szwedzi, którzy pokonali Norwegów i Niemców. Polacy nie startowali.

Szwedzi okazali się niewątpliwą rewelacją igrzysk w Pjongczangu. Do złota i srebra w zawodach indywidualnych dorzucili srebro w sztafecie kobiet a dziś po złoto sięgnęli mężczyźni. Mogli mieć jednak obawy, zwłaszcza w przypadku dwóch pierwszych zmian. Peppe Femling i Jesper Nelin spisali się jednak lepiej niż myślano i nie ponieśli strat na strzelnicy. Samuelsson i Lindstroem musieli podtrzymać dobry rezultat i udało się. Samuelsson rywalizował z Johannesem Boe i zdecydowanie tej walki nie przegrał. Decydować miał pojedynek Lindstroema ze Svendsenem.

Na ostatnim strzelaniu Szwed dobierał tylko raz, a Svendsen spudłował aż czterokrotnie i musiał zlaiczyć karną rundę. Chorąży reprezentacji Norwegii nie miał już szans na złoto. Warto przypomnieć, że w Soczi również jego słabsza postawa nie pozwoliła na wygraną kraju Wikingów. Srebro nie jest jednak złym wynikiem. Po brąz sięgnęli Niemcy, których zawodnicy spisywali się w kratkę. Dobrze zaczął Schempp, to stracił Doll. Odrobił Peiffer, to Lesser strzelał z problemami już w pozycji leżąc. To spowodowało, że Niemcy bronili się przed Austriakami. Trzecie miejsce udało się jednak wywalczyć. Austriacy zajęli czwarte miejsce a za nim znaleźli się Francuzi.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.