Pjongczang 2018: Kamil Bury wystąpi na igrzyskach olimpijskich

Reprezentacja Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang powiększyła się o kolejne nazwiska. W biegach narciarskich nasza kadra otrzymała miejsce z relokacji i w związku z tym w Korei Południowej zobaczymy Kamila Burego, który dołączy do Macieja Staręgi i Dominika Burego.

Polski Komitet Olimpijski poinformował dziś na swojej stronie internetowej, że prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, w wyniku dokonanej przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) relokacji miejsc startowych, podjął decyzję o uzupełnieniu składu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Do 60 sportowców, którzy już wcześniej otrzymali nominację olimpijską, dołączył biegacz narciarski Kamil Bury i panczenista Adrian Wielgat – czytamy w komunikacie na stronie PKOL.

Kamil Bury to 22-letni biegacz reprezentujący klub MKS Istebna. Polak specjalizuje się w sprincie, a jego największym sukcesem jest 11. miejsce w tej konkurencji na mistrzostwach świata młodzieżowców w Soldier Hollow i tytuł mistrza Polski z tego roku. Początkowo w kadrze biegaczy znalazł się jego młodszy brat Dominik i pochodzący z Siedlec sprinter – Maciej Staręga.

Biegi narciarskie

Jaśkowiec Sylwia
Kowalczyk Justyna
Marcisz Ewelina
Galewicz Martyna
Staręga Maciej
Bury Dominik
Bury Kamil

Źródło: PKOL

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.