Pjongczang 2018: Gigant kobiet również przełożony, odroczony początek alpejskiej rywalizacji (Aktualizacja)

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Z powodu silnego wiatru nie odbędą się dziś zawody kobiet w slalomie gigancie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Gigant kobiet, który miał odbyć się dzisiaj (tj. poniedziałek 12 lutego), to kolejna konkurencja narciarstwa alpejskiego, która musiała zostać przełożona na inny dzień. Podobnie było z wczorajszym zjazdem mężczyzn, który z tego samego powodu został przesunięty na czwartek. Panie do walki o medale w gigancie przystąpią w czwartek. 

Zmagania alpejczyków na ZIO w Pjongczang miały rozpocząć się od niedzielnego zjazdu mężczyzn. Niestety silny wiatr do tego nie dopuścił i zjazd mężczyzn postanowiono przełożyć na najbliższy czwartek. W związku z tym to slalom gigant kobiet, zaplanowany na dziś miał być pierwszą konkurencją narciarstwa alpejskiego na odbywających się właśnie igrzyskach. Okazało się jednak, że warunki pogodowe w YongPyong, gdzie mają być przeprowadzane zawody w konkurencjach technicznych, nie pozwalają dzisiaj na ściganie. Pierwszy przejazd giganta kobiet miał rozpocząć się o godzinie 2:15, natomiast komitet organizacyjny nie czekał z decyzją do ostatniej chwili i już dwie godziny wcześniej poinformował o tym, że dziś zawody się nie odbędą.

Nowy termin przeprowadzenia rywalizacji kobiet w slalomie gigancie został wyznaczony na czwartek. Pierwszy przejazd ma rozpocząć się o godzinie 1:30, a drugi o 5:15.

Program i wyniki zawodów w narciarstwie alpejskim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018

Źródło: twitter.com/PyeongChang2018

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: