Pjongczang 2018: 169 reprezentantów Rosji dopuszczono do startu na igrzyskach olimpijskich

0

Wiceprezydent Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego potwierdził, że na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang wystartuje 169 sportowców z tego kraju. Wszyscy reprezentanci Sbornej będą jednak występować pod olimpijską flagą.

Skandal dopingowy związany z przyjmowaniem niedozwolonych środków przez sportowców z Rosji, doprowadził do tego, że Rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony przez MKOL. W związku z tym Rosjanie nie będą mogli wystąpić w Korei Południowej pod swoją flagą, a w przypadku zwycięstwa nie zostanie odegrany hymn Federacji Rosyjskiej.

W Pjongczang będą mogli wystartować jedynie ci sportowcy, którzy nie byli zamieszani w aferę dopingową i nie mają na swoim koncie żadnych wpadek związanych z kontrolami przeprowadzanymi po zawodach. Lista Rosjan, którzy będą mogli wystąpić pod neutralną flagą, wynosi obecnie 169 nazwisk. Nie ma na niej m.in.: specjalisty od short tracku Wiktora Ahna (trzykrotny mistrz olimpijski z Soczi), biathlonisty Antona Shipulina, biegacza Siergieja Ustiugowa czy panczenistów Pawła Kuliżnikowa i Denisa Juskowa.

Wiceprezydent Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Stanisław Pozdniakow dodał, że pełna delegacja Rosjan będzie liczyła 340 osób. Pełna lista może jednak ulec zmianie, bowiem MKOL wysłał do niektórych sportowców personalne zaproszenia. Teraz tylko od nich zależy czy wystąpią na najważniejszej imprezie czterolecia.

Źródło: tass.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.