Laura Pirovano z podejrzeniem zerwania ACL, mniej groźny uraz Nadine Fest

fot. Vale93b / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

fot. Vale93b / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Laura Pirovano i Nadine Fest to zawodniczki, które najbardziej ucierpiały podczas wczorajszych zawodów alpejskiego Pucharu Świata w supergigancie, które odbywały się w Cortinie d’Ampezzo. Obie upadły na trasie i nie były w stanie opuścić jej o własnych siłach. Uraz Pirovano jest o wiele groźniejszy, gdyż u Włoszki podejrzewa się zerwanie więzadła krzyżowe w kolanie, co oznaczałoby dla niej koniec sezonu. Nadine Fest będzie musiała odpocząć przez kilka tygodni. 

Dla 20-letniej Laury Pirovano występ w Cortinie d’Ampezzo był jej debiutem w PŚ w konkurencjach szybkościowych. Włoszka powróciła do startów po kilku tygodniach przerwy spowodowanych urazem, którego doznała podczas przygotowań w USA do startu w PŚ w Killington. Pirovano, która jest aktualną mistrzynią świata juniorek w gigancie dobrze rozpoczęła sezon zajmując 19. miejsce w gigancie w Sölden, niestety później włoska narciarka miała już więcej pecha niż szczęścia. Dwa pierwsze starty w Cortinie zakończyła na 35. miejscu w zjeździe. Podczas wczorajszego supergiganta Pirovano nie dotarła do mety kończąc swój przejazd w siatkach. Po upadku Laury nastąpiła długa przerwa w zawodach, a następnie zostały one przedwcześnie zakończone i uznano dotychczasowe wyniki za wyniki końcowe. Zawodniczki, które pozostały na górze nie dostały swojej szansy. Pirovano została poddana badaniu rezonansem magnetycznym w szpitalu Codivilla w Cortinie. Wykazało ono uszkodzenie łąkotki i więzadła krzyżowego przedniego, które prawdopodobnie zostało zerwane. W najbliższych dniach Pirovano przejdzie kolejne badania przeprowadzone przez komisję lekarską FISI, które powinny potwierdzić diagnozę. Pirovano nie miała wielkich szans na wyjazd na IO do Pjongczangu, ale mogłaby wystąpić na MŚJ w Davos, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Równie niebezpieczny wypadek miała podczas tych zawodów 19-letnia Austriaczka Nadine Fest. W jej przypadku więzadło krzyżowe przednie okazało się być nienaruszone. Fest uszkodziła jedynie więzadło poboczne i jest nieco poobijana o czym poinformowała na swojej stronie na facebooku. Wykluczony jest zatem jej udział w zbliżających się Mistrzostwach Świata Juniorów. W poprzednim roku Fest na MŚJ w  Åre zdobyła dwa złote medale za supergigant i kombinację.

Źródło: fisi.org, facebook.com/festnadine/

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.