Pierwsze zastępstwo za Sankt Anton znalezione, Cortina przygarnie zjazd

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Po odwołaniu zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Sankt Anton, jednym z podstawowych zadań stało się znalezienie zastępczego miejsca i terminu dla anulowanych z powodu dużych opadów śniegu wyścigów. Dziś potwierdzono, że dodatkowy zjazd w zastępstwie za Sankt Anton zorganizowany zostanie we włoskiej Cortinie d’Ampezzo.

W środę po południu pojawiła się przykra informacja, głosząca, że w tym roku Pucharu Świata w Sankt Anton nie będzie. Powodem są kwestie bezpieczeństwa, które nie może być zagwarantowane z powodu dużych opadów śniegu i w efekcie czwartego stopnia zagrożenia lawinowego. W Sankt Anton w dniach 12-13 stycznia miały odbyć się zawody w zjeździe i super G. Wciąż nie wiadomo gdzie i kiedy zostanie przeprowadzony zastępczy supergigant, natomiast wyjaśniła się już sprawa zjazdu. Dodatkowy wyścig zjazdowy zostanie włączony do programu Pucharu Świata w Cortinie d’Ampezzo. Tam zawodniczki również miały ścigać się w zjeździe i supergigancie. W związku ze zmianami, zamiast piątkowego treningu 18 stycznia odbędzie się pierwszy zjazd, następnie w sobotę alpejki będą rywalizować w zjeździe po raz drugi, a w niedzielę w supergigancie.

W Cortinie d’Ampezzo najprawdopodobniej zobaczymy po raz pierwszy w tym sezonie dwie wielkie postacie narciarstwa alpejskiego, a zwłaszcza konkurencji szybkościowych: Sofię Goggię i Lindsey Vonn, które jak dotąd nie startowały z powodu kontuzji.

Źródło: raceskimagazine.it

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.