Pierwsze obrady Komitetu Organizacyjnego LGP w Wiśle

Zawody Letniej Grand Prix w Wiśle coraz bliżej. Pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego odbyło się w czwartek, 18 maja w Urzędzie Miasta Wisła w obecności m.in. wiceprezesa Polskiego Związku Narciarskiego Andrzeja Wąsowicza oraz burmistrza Wisły Tomasza Bujoka. 

Podczas spotkania przedstawiono między innymi zatwierdzony przez FIS program wiślańskich konkursów. W czwartek 13 lipca odbędą się treningi i kwalifikacje, dzień później zaplanowano konkurs drużynowy, natomiast w sobotę konkurs indywidualny. Jak co roku skoczkowie będą nocować w hotelu Gołębiewskim. –  Przed nami rok olimpijski i wszyscy rozpoczęli trochę wcześniej przygotowania do sezonu. Każda reprezentacja będzie potrzebowała sprawdzianu, by potwierdzić, czy to, co do tej pory zrealizowała, idzie w dobrą stronę. Przewidujemy, że w Wiśle pojawi się około 10 drużyn – mówił prezes Wąsowicz. W najbliższym czasie w okolicy skoczni im. Adama Małysza powstać ma chodnik, którego brak sygnalizowała FIS. – Jest już opracowana koncepcja budowy chodnika w okolicy skoczni o szerokości 3,5 metra. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda się go wykonać. To rozwiąże wiele problemów, a zwłaszcza poprawi się bezpieczeństwo kibiców poruszających się w pobliżu obiektu im. Adama Małysza w Wiśle – dodał Wąsowicz.

W sprzedaży nadal dostępne są bilety na konkursy Letniej Grand Prix w Wiśle. Można je nabyć za pomocą strony Kupbilet.pl oraz w sklepie Wiślaczek w centrum Wisły. Na każdy konkurs przewidziano 4500 wejściówek.  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem kibiców biletami na kwalifikacje, w najbliższym czasie powiększona zostanie pula wejściówek z 1000 do 2500.

Program zawodów:

13.07.2017, czwartek

11:00 – odprawa kierowników drużyn
16:00 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje
19:00 – ceremonia wręczenia numerów startowych

14.07.2017, piątek – konkurs drużynowy

16:30 – seria próbna
17:30 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia rozdania nagród

15.07.2017, sobota – konkurs indywidualny

16:30 – seria próbna
17:30 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia rozdania nagród

Źródło: Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.