Piątka Polaków pewna występu w Turnieju Czterech Skoczni

maciej-kot-belka

Kadra A rozpoczęła dzisiaj trzydniowe zgrupowanie na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Trener kadry A Stefan Horngacher ogłosił piątkę zawodników, którzy mogą być już pewni występu w Turnieju Czterech Skoczni. 

Skoczkowie kadry A po raz pierwszy trenują na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi. Już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia właśnie w Zakopanem odbędzie się konkurs świąteczny w ramach Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Będzie to ostatni sprawdzian kadry przez zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni. Pewni występu w turnieju mogą być: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Stefan Hula. Dwa pozostałe nazwiska poznamy w czwartek, po kwalifikacjach zorganizowanych na Wielkiej Krokwi.
– Nie wszyscy skoczkowie będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski, bo część będzie już w tym czasie w drodze na zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. W związku z tym w najbliższy czwartek przeprowadzimy kwalifikacje do Turnieju Czterech Skoczni. Pięciu skoczków jest już pewnych wyjazdu. Decyzja o tym, kto dopełni składu na turniej, zapadnie po kwalifikacjach – powiedział trener kadry Stefan Horngacher.

źródło: pzn.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.