PETER KLAUNZER /PAP/EPA

Jak donosi norweski Verdens Gang, Petter Northug nie pojawi się już na starcie zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Utytułowany biegacz opuści tym samym biegi w Finlandii i Norwegii, a także Finał Pucharu Świata organizowany w Szwecji.

Decyzję Pettera Northuga przekazał mediom jego trener, Stig Rune Kveen. W rozmowie z VG szkoleniowiec zdradził, że jego podopieczny sam zadecydował o tym, że nie wystartuje już w tym sezonie Pucharu Świata. – On nie chce na razie startować – mówi Kveen. – Ostatnio znowu zaczął trenować, ale robi to dla przyjemności. Teraz musi po prostu cofnąć się o krok, żeby odzyskać motywację i formę – dodaje.

Petter Northug próbował w sezonie olimpijskim wywalczyć sobie miejsce w kadrze na igrzyska w Pjongczangu, ale przegrał rywalizację ze swoimi kolegami z kadry, głównie przez choroby i brak formy. Norweg miał jeszcze szanse na nominację olimpijską gdyby dobrze spisał się w Planicy, ale z powodu kłopotów zdrowotnych musiał opuścić weekend w Słowenii.

O decyzji multimedalisty igrzysk olimpijskich została poinformowana również kadra narodowa. – Tak, zostali przez nas poinformowani, ale nie mają zbyt wiele do powiedzenia na ten temat. To wolny wybór Pettera. Nikt nie może zmusić człowieka do treningów i rywalizacji – tłumaczy Kveen. – Petter chce wrócić do biegania, ale najpierw musi odnaleźć motywację i musimy to uszanować. Na razie jest jednak za wcześnie, aby myśleć o tym co będzie z jego przyszłością – dodaje.

Źródło: VG.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.