Peter Slatnar snuje plany na przyszłość

Fot.:slatnar.com

Fot.:slatnar.com
Fot.:slatnar.com

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się o zaprzestaniu produkcji nart przez firmę Elan. Jednak pojawił się Peter Slatnar, który postanowił przejąć i zbudować własną markę – Slatnar. Teraz kiedy udało stworzyć mu się narty, na których skacze m.in. Peter Prevc, Slatnar ma kolejne plany związane ze skokami.

Podczas sezonu letniego mogliśmy zobaczyć premierę nart Petera Slatnara. Teraz przed rozpoczęciem zimy Slatnar jest spokojniejszy niż wcześniej mówi, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Niedawno Peter Slatnar wpadł na kolejny pomysł produkcji, tym razem mają to być buty wykonane z włókna węglowego. Prace już trwają, a buty mają być gotowe przed przyszłym sezonem letnim. W trakcie zimy Słoweniec chce je dobrze przetestować, tak by oddać zawodnikom doskonałe buty. – Stopa w bucie jest bardziej stabilna. Jest również łatwiejszy w obsłudze- powiedział Slatnar w wywiadzie dla siol.net.

Nowością jest również wprowadzona przez Petera Slatnara powłoka na dolnej części narty. Slatnar poddał innowacji tę część narty, gdyż zauważył, że powłoka ta w wysokich temperaturach staje się szorstka, co staje się niemożliwe do naprawy. Jego nowa powłoka produkowana przez firmę FJZ z Włoch może wytrzymać wysokie temperatury.

Firma ciągle się rozwija. Aktualnie Peter Slatnar zatrudnia 14 osób. Peterowi Slatnarowi pomaga córka, która jest odpowiedzialna za dostawy do odbiorców. Aktualnie zostało już wyprodukowane 900 nart. Jednak, by udało się zrealizować plany Slatnara, trzeba jeszcze więcej. Słoweniec chce uderzyć w rynki zagraniczne, ponieważ jako jedyny produkuje narty do 2.2 metrów. Teraz największym wyzwaniem jest znalezienie sponsora, który ułatwi pracę całej firmie, aby nadal rozwijać się w błyskawicznym tempie.

Jest to pierwszy rok produkcji nart przez Petera Slatnara, niestety wiąże się to z ogromem wydatków. Tak jak wcześniej Słoweński producent powiedział, iż przez początkowy okres nie będzie mógł płacić bonusów zawodnikom, skaczącym na jego nartach. Jednak to nie zniechęciło czołowych przedstawicieli skoków narciarskich. Peter Prevc zgodził się skakać na nartach firmy Slatnar, gdyż produkcja krajowa jest dla niego bardzo ważna. Sara Takanashi również zgodziła się na współpracę. Oprócz wyżej wymienionych zawodników na współpracę z Peterem Slatnarem zdecydowali się między innymi: Robert Johansson, Frederik Bjerkeengen, Daiki Ito, Tomas Vancura, Vojtech Stursa oraz Mackenzie Boyd-Clowes. Na nartach produkcji Slatnara będą skakać pozostali bracia Prevc, Nejc Dezman czy Anze Lanisek.

Źródło: siol.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.