Peter Prevc zaczyna współpracę z Fischerem

Słoweniec Peter Prevc po paru latach skakania na nartach firmy Slatnar zdecydował się, by zmienić swojego dostawcę tego elementu sprzętu. Nowym będzie popularny wśród większości najlepszych zawodników Pucharu Świata, austriacki Fischer Sports.

Prevc ogłosił swoją decyzję po testowaniu nart Fischera podczas dzisiejszego treningu na skoczni w Kranju. Twierdzi, że narty austriackiego producenta pozwalają mu na większą stabilizację ruchów w powietrzu, z czym ostatnio miewał problemy. Zdobywca Kryształowej Kuli sprzed dwóch sezonów podkreśla też, że potrzebował zmiany w obliczu niezrealizowania swoich założeń na sezon przedolimpijski.

Walka na usprawnienia elementów sprzętu trwa na dobre. Niedawno Alexander Stoeckl poinformował, że na nowy sezon przygotuje nowy prototyp butów dla swoich zawodników, a także wraz ze swoim sztabem zajmie się sprawą kombinezonów.

Firma Fischer Sports istnieje już od 1924 i jest potentatem rynku sprzętu narciarskiego, w tym nart dla skoczków. Z jej usług korzysta wiele czołowych ekip stawki, w tym reprezentacja Polski.

Źródło: STA.si

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.