Otwarcie sezonu w Sölden bez Rebensburg

fot: Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot:  Aspen Snowmass / CC BY NC ND
fot: Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Pierwsze zawody Pucharu Świata 2016/2017 w slalomie gigancie w Sölden bez jednej z najlepszych gigancistek świata? Niestety tak. Na starcie zabraknie Viktorii Rebensburg, która z powodu kontuzji będzie musiała sobie zrobić krótką przerwę od treningów.

Niemka w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w klasyfikacji giganta (wcześniej wygrywała ją dwukrotnie), a w klasyfikacji generalnej była trzecia. Wygrała m.in. ostatnie zawody gigantowe poprzedniego sezonu podczas finałów w Sankt Moritz. Sobotni trening na lodowcu w Pitztal był dla Rebensburg pechowy. Doznała ona złamania bez przemieszczenia piszczeli w prawej nodze. Na szczęście operacja nie będzie potrzebna, a noga została jedynie unieruchomiona. Teraz niemiecką alpejkę czeka około sześciotygodniowy rozbrat z jazdą na nartach.

Rebensburg w Sölden odniosła jedno zwycięstwo w 2010 roku. Poza tym jeszcze dwukrotnie kończyła zawody w najlepszej trójce – była trzecia w 2011 roku i druga w 2013. Rok temu, podobnie jak przed dwoma laty plasowała się na szóstej pozycji.

Od pierwszych zawodów gigantowych do kolejnych w Pucharze Świata będzie jeszcze kilka tygodni przerwy, dzięki czemu utytułowana Niemka ma spore szanse, aby nie stracić zbyt wiele z kolejnego sezonu, którego jednym z głównych punktów będą Mistrzostwa Świata w Sankt Moritz w dniach 9-16 lutego.

Źródło: br.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.