Oto czwórka Horngachera na jutrzejsze kwalifikacje!

DSC_0276

Po zakończonych treningach na skoczni normalnej w Lahti, poznaliśmy skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na jutrzejsze kwalifikacje. W drużynie znalazło się czterech najlepiej dysponowanych zawodników, którzy byli najwyżej w stawce klasyfikacji treningów.

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki – to ich, Stefan Horngacher desygnował do startu w jutrzejszych kwalifikacjach. Cała czwórka najlepiej zaprezentowała się z zawodników reprezentacji Polski w treningach, które odbyły się dzisiejszym popołudniem w Lahti.

Były to pierwsze trzy serie treningowe jakie odbyły się na skoczni normalnej w Lahti. Przypomnijmy, że wczorajsze skoki próbne mężczyzn zostały całkowite anulowane jeszcze przed startem z powodu bardzo silnego wiatru, który wieje w Lahti. Dzisiaj jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne, było już zdecydowanie lepiej, chociaż nie obyło się bez komplikacji. Z drugiej strony, zawodnicy cieszyli się, że mogli przetestować skocznie przy różnej pogodzie – podczas śnieżycy, wiatru pod narty i w plecy. Biało – czerwoni podczas treningów prezentowali się bardzo dobrze. Zarówno Kamil Stoch jak i Maciej Kot i Dawid Kubacki, plasowali się w ścisłej czołówce, co zapowiada emocje podczas jutrzejszych kwalifikacji i sobotnich zawodów. Więcej informacji na temat treningów można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: Informacja Własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.