Organizatorzy MŚ w Oberstdorfie planują obóz dla młodzieży

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Niemiecki Związek Narciarski, Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021, a także Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) organizują „Obóz Młodzieżowy” dla osób od 14 do 17 roku życia, który odbędzie się w trakcie przyszłorocznych mistrzostw w Oberstdorfie.

“Obóz Młodzieżowy” będzie dla adeptów sportów zimowych z całego świata szansą na to, aby doświadczyć atmosfery Mistrzostw Świata. Nie chodzi jednak wyłącznie o spotkanie z zawodnikami ze światowej czołówki, ale również o możliwość zdobycia wiedzy o ich praktykach w świecie sportu. Uczestnicy będą mieli także możliwość podzielić się swym doświadczeniem związanym ze sportami zimowymi z ludźmi z całego świata.

Aby móc wziąć udział w obozie trzeba spełniać kilka warunków: być w wieku od 14 do 17 lat, a także mieć ogólne zainteresowanie sportami zimowymi, motywację do udziału w wymianie międzykulturowej, znajomość języka angielskiego na dobrym (komunikatywnym) poziomie oraz chęć do zaangażowania w sport oraz organizację wydarzeń sportowych. Obóz jest przygotowany dla 56 uczestników, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia w 2 etapach: 1. od 24.02.-01.03 i 2. od  02.03.-07.03.2021.

Osoby zainteresowane udziałem w obozie muszą przesłać wypełnione wnioski, które są dostępne także na stronie Polskiego Związku Narciarskiego na adres faustyna.malik@pzn.pl do 10 maja 2020r.

Źródło: PZN