OPA Alpen Cup: Justyna Kowalczyk trzecia w biegu na 10 kilometrów

konfa-0961

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym w szwajcarskim Goms. Zawody OPA Alpen Cup wygrała Włoszka Caterina Ganz, druga była Niemka Sofie Krehl. 

Justyna Kowalczyk była jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w Goms na swoim koronnym dystansie. Polka bardzo dobrze rozpoczęła bieg i już na pierwszym punkcie pomiaru czasu miała prawie 10 sekund przewagi nad rywalkami. Druga część okrążenia nie poszła jedna po myśli biegaczki z Kasiny Wielkiej i stratą wyraźnie zmalała. Na półmetku Kowalczyk minimalnie przegrywała, ale nadal wydawało się, że wszystko jest możliwe. Polka na punkcie pomiaru na 8,8 kilometra ponownie prowadziła i miała niespełna cztery sekundy zapasu nad Włoszką i Niemką. To jednak nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa.

Na ostatniej pętli powtórzył się scenariusz znany z wcześniejszych okrążeń, kiedy to Justyna Kowalczyk traciła dystans na końcowym fragmencie trasy. Ostatecznie Polka dobiegła do mety z czasem 28:18,6. Przed nią znalazły się Sofie Krehl i Caterina Ganz, która zwycięstwo zawdzięcza świetnej postawie w drugiej połowie dystansu.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.