OOM Podkarpackie 2018: Zdort i Michalik najlepsi w kombinacji

fot. oom2018.podkarpackisport.pl/

fot. oom2018.podkarpackisport.pl/

Niedziela podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży stała pod znakiem rywalizacji starszych juniorów, którzy wzięli udział w kombinacji. Po supergigancie na czele znajdowali się Zuzanna Czapska oraz Paweł Pyjas, jednak oboje musieli ostatecznie uznać wyższość Zofii Zdort oraz Michała Michalika. 

Wśród juniorek najlepsza okazała się właśnie Zofia Zdort, zawodniczka klubu NKW Warszawa. Po supergigancie znajdowała się na drugim miejscu, ale świetny przejazd w slalomie pozwolił jej wygrać z przewagą 1,20 sek. nad drugą, Julią Włodarczyk. Trzeci najlepszy wynik należy do Heleny Kubasiewicz, która do zwyciężczyni straciła aż 2,99 sek. Liderka po pierwszym przejeździe, Zuzanna Czapska nie ukończyła slalomu, a jej los podzieliła Inga Opalińska. Na starcie slalomu stanęło dwanaście narciarek.

Wyniki kombinacji Juniorek A

Natomiast wśród juniorów triumfował Michał Michalik z łącznym czasem 1:19,37. Trzeci zawodnik supergiganta zaatakował Pawła Pyjasa i ostatecznie wyprzedził go o 0,30 sek. Na najniższym stopniu podium uplasował się Filip Szadkowski, ze stratą do zwycięzcy wynoszącą 1,30 sek. Aż siedmiu juniorów nie ukończyło drugiego przejazdu, co daje łączną liczbę dziewięciu narciarzy, którzy wypadli z trasy podczas kombinacji.

Wyniki kombinacji Juniorów A

Szczegółowy program XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dostępny tutaj.

Źródło: www.pozn.eu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.