OOM 2016: Znamy wyniki sprintów w Jakuszycach

IMG_20160217_115152

Katarzyna Stokfisz, Dominik Bury, Kamila Boczkowska i Mikołaj Michałek – oto czwórka złotych medalistów dzisiejszych sprintów na Polanie Jakuszyckiej organizowanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki.

Dzisiaj na Polanie Jakuszyckiej przy mocno padającym momentami śniegu odbyła się pierwsza konkurencja biegowa w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które zaliczane są również do Mistrzostw Polski juniorów.

Wśród Juniorek A, obejmujących roczniki 1996-1997, triumfowała Katarzyna Stokfisz, która reprezentuje klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Na drugim stopniu podium stanęła Róża Łyjdak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Brązowy medal wywalczyła Daria Krupa z UKS Rawa Siedlce. Tuż za podium uplasowała się koleżanka z kluby Krupy – Anna Bielecka.

Dominik Bury był faworytem do zdobycia złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wśród Juniorów A. I tak się właśnie stało. Reprezentant MKS Istebna na Polanie Jakuszyckiej wyprzedził Patryka Borkowskiego z UKS Rawa Siedlce i Kacpra Antolca z LKS Poronin. Na najgorszym dla sportowca miejscu czwartym znalazł się Filip Kroemer z KS Obidowiec Obidowa.

Złoty medal w kategorii Juniorki B zdobyła Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Srebro wywalczyła Magdalena Kobielusz z MKS Istebna. Na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Borkowska  z UKS Rawa Siedlce. Warto odnotować, że na drugim i trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki z roku 2000. Na podium zabrakło miejsca dla Emilli Nawary z UKS Regle Kościelisko.

W ostatnim finałowym sprincie dnia złoty medal na szyje założył Mikołaj Michałek (MKS Istebna), który startował w kategorii Junior B. Srebro wywalczył zawodnik z Tomaszowa Lubelskiego – Szymon Sikora, a brąz Michał Skowrona z MKS Karkonosze. Niestety, w trakcie tej konkurencji bez medalu pozostał reprezentant klubu  SSR LZS Sokół Szczyrk – Marek Welusz.

Nasza redakcja jest obecna w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia z dzisiejszych zmagań na Polanie Jakuszyckiej.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.