OOM 2016: WSS Wisła nokautuje w Harrachovie, groźny upadek Pacholarza

IMG_20160219_121919
fot. Mateusz Król

Za nami kolejny dzień rywalizacji w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Dolny Śląsk 2016. W skokach narciarskich rozegrano konkurs drużynowy, w którym najlepsza okazała się ekipa WSS Wisła.

Kolejny złoty medal podczas tegorocznej olimpiady młodzieży trafił do drużyny WSS Wisła. Wczoraj najlepszy był Paweł Wąsek, a dziś triumfował wspólnie z kolegami (Jurosz Jakub, Czyż Bartosz). Podopieczni Rafała Śliża uzyskali łącznie 680 punktów, co było absolutnym nokautem reszty uczestniczących drużyn. Druga ekipa TS Wisła Zakopane straciła do pierwszego miejsca aż 149,5 punktu. Drugie miejsce dla drużyny Małopolska, która zakończyła zawody z notą 476 punktów. Jutro drugi otwarty konkurs skoków, w którym głównym faworytem jest czwartkowy triumfator – Paweł Wąsek.

Do tego pory skoki w Harrachovie przebiegały bez wypadków. Dziś groźny upadek na skoczni zanotował Krystian Pacholarz, który podczas skoków do kombinacji dostał nagły podmuch wiatru. Skoczek awaryjnie lądował, po czym nietypowo wyhamował i upadł na bok. Natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie miał przejść szczegółowe badania. Podejrzewane jest skręcenie nogi. Skoczkowi życzymy powrotu do zdrowia. Wyniki kombinacji opublikujemy w najbliższym możliwym czasie.

Pełne wyniki

Galeria foto

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.