Olsson i Ishida zwyciężają w Bruksvallarnie

fot: vasaloppet.se

fot: vasaloppet.se
fot: vasaloppet.se

W sobotę, w Bruksvallarnie odbyły się zawody, tym razem, w biegu techniką klasyczną. Mężczyźni musieli pokonać dystans 15 kilometrów, a kobiety 10. Wśród pań triumfowała Masako Ishida, zaś wśród panów najlepszy był Johan Olsson.

Triumfatorka biegu na 10 km, Masako Ishida, na metę dobiegła z czasem 31:24.1. Od pierwszego pomiaru czasu objęła prowadzenie i nie wypuściła go do samego końca. 31 sekund po niej, finiszowała Anna Haag, która również od początku zajmowała tą pozycję, jednakże jej strata do Ishidy się jedynie zwiększała. Trzecie miejsce wywalczyła Ebba Andersson, która zarówno po pierwszym jak i po drugim pomiarze czasu była czwarta. Wyprzedziła ona Jonne Sundling i dobiegła na metę ze stratą 35.8 sekundy do liderki.

Pełne wyniki

W przypadku mężczyzn już podczas pierwszego pomiaru czasu triumfował Johan Olsson. Nie dał sobie odebrać prowadzenia od pierwszego pomiaru czasu, na mecie piętnastokilometrowego biegu zjawił się z czasem 40:31.6. Wiceliderem również od samego początku został Marcus Hellner, który stracił do zwycięzcy 5.4 sekundy. Nieoczekiwanie trzeci na mecie zawitał Jens Burman, który podczas pomiarów czasu plasował się na pozycji ósmej. Stracił on do Olssona ponad minutę.

Pełne wyniki 

źródło: bruksvallsloppet.se

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.