Oftebro króluje w Norwegii pod nieobecność Riibera

fot. fis-ski.com

Gyda Westvold Hansen została mistrzynią Norwegii w kombinacji norweskiej podczas letnich mistrzostw w Lillehammer. Wśród mężczyzn pod nieobecność Jarla Magnusa Riibera dwa tytuły zdobył Jens Luraas Oftebro.

Na początek rozegrano zawody mężczyzn na dużej skoczni. Po serii skoków liderem był Espen Bjoernstad, który oddał próbę na odległość 132 metrów. Dwa metry bliżej wylądował Kristjan Ilves, Estończyk trenujący z norweską kadrą. Jens Luraas Oftebro skoczył 123,5 metra i plasował się na 6. pozycji ze stratą minuty i 11 sekund. Podczas biegu na nartorolkach Oftebro okazał się zdecydowanie najlepszy. Wyprzedził rywali i wygrał z ponad półminutową przewagą nad drugim Joergenem Graabakiem. Trzeci był Ilves, a Bjoernstad spadł poza podium.

Wyniki po serii skoków

Końcowe wyniki

W sezonie zimowym Jens Luraas Oftebro prezentował się bardzo dobrze na skoczni. Jednak podczas letnich mistrzostw kraju musiał odrabiać straty w biegu. Tak też uczynił podczas zmagań na obiekcie normalnym. 20-latek skoczył 95 metrów, był szósty i miał 22 sekundy straty do prowadzącego Haralda Johnasa Riibera (99,5 metra). Oftebro wygrał zawody z przewagą prawie 40 sekund. W zaciętej rywalizacji daleko za plecami mistrza medale wywalczyli Riiber i Leif Torbjorn Naesvold.

Na normalnej skoczni rywalizowały także kobiety. Serię skoków zdecydowanie wygrała Gyda Westvold Hansen po próbie na odległość 90,5 metra. Jej przewaga wynosiła prawie półtorej minuty, a w biegu ją jeszcze powiększyła do ponad dwóch minut. Podium uzupełniły Mari Leinan Lund i Marte Leinan Lund.

Wyniki po serii skoków

Końcowe wyniki

źródło: fis-ski.com/skiforbundet.no