Oficjalnie: Łukasz Kruczek rezygnuje z funkcji trenera

DSCN0289-CopyŁukasz Kruczek postanowił odnieść się do medialnych doniesień, które zapoczątkował Przegląd Sportowy. Gazeta poinformowała we wtorek, że Polski Związek Narciarski szuka już następcy Kruczka, bo umowa z nim nie zostanie przedłużona.

Łukasz Kruczek trenerem Reprezentacji Polski w skokach narciarskich jest od 2008 roku. Przez ten okres nasi skoczkowie zdobywali medale najważniejszych imprez sportowych i zaliczali najlepsze sezony w Pucharze Świata w historii tej dyscypliny w Polsce. Niestety, ten i poprzedni sezon nie był najlepszy w wykonaniu podopiecznych Kruczka. Trener złożył dziś oświadczenie, odnoszące się do informacji podanych przed Przegląd Sportowy we wtorek. Czytamy w nim:

Nie jest to decyzja Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, tylko moja. Zamiar rezygnacji z prowadzenia Kadry Narodowej w skokach narciarskich przedstawiłem podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Kulm Prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi, który przekazał tę informację wiceprezesom PZN Andrzejowi Wąsowiczowi i Andrzejowi Kozakowi, tak by było odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozpoczęcia kolejnego okresu przygotowawczego.

Trener naszych skoczków podkreślał, że decyzja o jego rezygnacji jest przemyślana, podkreślał siłę polskich skoków na arenie międzynarodowej i potencjał skoków w kraju. – Chciałem, by zmiany następowały w sposób przemyślany, a nie pod wpływem emocji – pisał dalej w oświadczeniu Kruczek. – Informacja medialna została przedstawiona w sposób nieprecyzyjny. Szkoda, że nikt przed publikacją nie szukał potwierdzenia u źródła. Nie ma co ukrywać, że podanie takiej wiadomości w połowie sezonu jest niezręczne dla wszystkich –  odniósł się do wtorkowych doniesień trener. Kruczek zapewnił, że nie ma zamiaru ani na moment odpuszczać w tym sezonie, bo jak podkreślał, jesteśmy w jego połowie. O tym, czy będzie to najsłabszy sezon, okaże się po Planicy.

Do medialnych spekulacji wokół sztabu szkoleniowego polskich skoczków narciarskich odniósł się dzisiaj także Polski Związek Narciarski. Kierownictwo w swoim stanowisku potwierdziło, że faktycznie Łukasz Kruczek informował już Prezesa Apoloniusza Tajnera o zamiarze rezygnacji. W oświadczeniu czytam:

  1. Trener Łukasz Kruczek podczas Turnieju Czterech Skoczni przekazał Prezesowi PZN  ustną informację, że wraz z zakończeniem bieżącego sezonu zamierza zakończyć pracę na stanowisku Trenera Głównego Kadry Narodowej w skokach narciarskich w Polskim Związku Narciarskim.
  2. Informacja ta została omówiona w składzie ścisłego kierownictwa Związku: Prezes A. Tajner, Wiceprezes A. Wąsowicz, Wiceprezes A. Kozak.
  3. Po zakończeniu treningu w dn. 03.02.2016 roku trener Łukasz Kruczek przedstawił pisemne oświadczenie odnoszące się do doniesień medialnych z dnia 02 lutego 2016 roku, mówiących o zamiarze rezygnacji z prowadzenia Kadry Narodowej po zakończeniu sezonu (zobacz tutaj).
  4. Kierownictwo PZN podjęło decyzję, że do końca trwającego sezonu Reprezentacja będzie funkcjonować na obecnych zasadach.
  5. Nieprawdą jest, jakoby umowa o pracę z trenerem Łukaszem Kruczkiem kończyła się w dniu 30 maja 2016 roku. Trener jest zatrudniony w PZN na zasadach ogólnych prawa pracy, na czas nieokreślony.
  6. Dalsze rozważania i spekulacje na temat zmian w sztabach szkoleniowych PZN uważamy za bezzasadne. Do rozmów na temat przyszłości powrócimy po zakończeniu obecnego sezonu.

Wszyscy zatem postarajmy się, aby do końca sezonu dać spokój Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, bo medialne spekulacje wokół zmiany trenera, nie przynoszą korzyści dla sportowców. O tym, kto zastąpi Łukasza Kruczka dowiemy się jakiś czas po zakończeniu sezonu. Do tego momentu ze spokojem śledźmy zawody i kibicujmy Polakom.

Pełne oświadczenie Łukasza Kruczka: TUTAJ

Pełne stanowisko Kierownictwa PZN: TUTAJ

Źródło: Polski Związek Narciarski – pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.