Obiekt w Chochołowie gotowy na młodych skoczków

Jak poinformował portal sport.onet.pl nowo wybudowane skocznie narciarskie w Chochołowie zostały wczoraj oddane do użytku. Obiekty HS-16 i HS-30 powstałe na zboczu Gumolaste posłużą najmłodszym zawodnikom jako świetne miejsce treningowe. 

Wczoraj w Chochołowie odbyło się oficjalne otwarcie nowych skoczni narciarskich dla młodzieży, na którym pojawili się między innymi Adam Małysz i Maciej Maciusiak. Obiekty staną się miejscem treningowym dla miejscowych początkujących skoczków, którzy do tej pory musieli wyjeżdżać na treningi do Beskidów. Jak pisze sport.onet.pl ważnym elementem obiektu jest pawilon dla zawodników, a także możliwość oddawania na nim skoków zarówno w lecie – na igielicie, jak i w zimie, gdy obiekt będzie naśnieżany.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Chochołów otwarcie nowej skoczni #skijumping #skijumpinghill #skoki #skocznia #otwarta #pieknie

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

W miejscu, gdzie powstały skocznie istniał już kiedyś podobny obiekt. Stał tam od początków lat 70 XX wieku, najpierw jako konstrukcja drewniana, a następnie stalowa. Służył głównie, jak w przypadku nowych obiektów do treningu, ale przetrwał jedynie do lat 90, gdy został rozebrany. Przetarg na budowę nowych skoczni rozstrzygnięto we wrześniu 2017 roku, a nieco ponad rok później w Chochołowie można już skakać. Liczymy, że obiekt stanie się ważnym miejscem na narciarskiej mapie Polski.

Źródło: sport.onet.pl/ informacja własna/ instagram: @adammalyszofficial

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.