Nowy trener i nowa funkcja Jakuba Jandy w czeskich skokach

David Jiroutek zastąpił Richarda Schallerta na stanowisku trenera reprezentacji Czech w skokach narciarskich. Funkcję w czeskim związku otrzymał Jakub Janda. Znakomity były skoczek narciarski został przewodniczącym komitetu doradczego.

Jakub Janda zakończył karierę sportową na początku minionego sezonu podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle. W swojej bogatej karierze zdobył Kryształową Kulę za sezon 2005/06, medale mistrzostw świata w Oberstdorfie w 2005 roku i wygrał Turniej Czterech Skoczni w 2005/06. Po zakończeniu kariery Janda zajął się polityką. Czech otrzymał mandat poselski. Jednak Jakub Janda nie rozstaje się ze skokami narciarskimi. Były wybitny skoczek narciarski został wybrany na przewodniczącego komisji skoków w czeskim związku.

Kadrę czeskich skoczków objął David Jiroutek. 45-latek już wcześniej był trenerem reprezentacji Czech. W 2009 roku na stanowisku szkoleniowca zastąpił on, podobnie jak teraz Richarda Schallerta. Za czasów trenowania przez Jiroutka Czesi odnosili dobre wyniki. W 2014 roku David Jiroutek opuścił czeskie skoki i przeniósł się do Rosji. Wówczas szkoleniowcem Czechów został Richard Schallert. W ostatnim sezonie wyniki czeskich zawodników nie były zadowalające i zdecydowano się na powrót Davida Jiroutka.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.