DSC_0272

Reprezentacja Czech została podzielona na nowe grupy szkoleniowe. Na poniedziałkowej konferencji Czeskiego Związku Narciarskiego zaprezentowano również nowych sponsorów reprezentacji, oraz cele na sezon zimowy 2015/2016.

Pierwszą najważniejszą informacją, która dotarła do nas z konferencji prasowej jest nowy podział grup szkoleniowych naszych południowych sąsiadów. Pierwszą grupą kierował będzie trener reprezentacji – Richard Schallert. W jej skład wejdzie Roman Koudelka oraz najbardziej utalentowana młodzież. Trener Michal Dolezal skupi się na pracy z najbardziej doświadczonymi zawodnikami takimi jak: Jan Matura czy Jakub Janda.

Z takiego podziału grup zadowolony jest Prezes Czeskiego Związku Narciarskiego – Rostislav Jozifek. Na konferencji prasowej stwierdził, że grupy szkoleniowe powinny się między sobą uzupełniać. Richard Schallert jest zadowolony z progresu jaki ostatnio zrobiła drużyna – Jesteśmy zadowoleni z progresu, który nastąpił po ostatnich treningach. Obok Romana mamy grupę młodych zawodników, która może sporo się od niego nauczyć. Z drugiej strony Roman może skorzystać z motywacji oraz energii młodego zespołu – opowiada.

Celem na nowy sezon dla Czechów będzie Turniej Czterech Skoczni na przełomie roku, oraz Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf w styczniu. Trener Schallert podkreśla również, że dla młodszych zawodników będą też ważne Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się rumuńskim Rasnovie.

Czescy zawodnicy stracili niedawno dwóch dużych sponsorów – firmę Adidas i OMV. W poniedziałek zainaugurowano współprace z nowymi sponsorami – marką Under Armour i NorthFinder.

Źródło: czech-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.