Noworoczny konkurs TCS w Ga-Pa spotkał się ze świetną oglądalnością, prawie 6 milionów widzów w TVP

Konkurs Turnieju Czterech Skoczni, który tradycyjnie ma miejsce w Nowym Roku, zgromadził ogromną ilość widzów przed telewizorami. Pierwszego dnia 2018 roku zwycięstwo Kamila Stocha śledziło w Polsce średnio aż 5,6 miliona osób.

Transmitowane przez Telewizję Polską zawody były najchętniej oglądanym programem w tym dniu. Dla porównania oglądalność Mistrzostw Polski w Wiśle, które miały miejsce w drugi dzień świąt oscylowała na poziomie 2,7 mln. Bardzo dużą liczbę oglądających miał też konkurs w Oberstdorfie, bo aż 4,9 mln. To pokazuje z jak dużą popularnością w polskich domach spotkał się TCS. Jest to z pewnością związane z dobrą postawą naszych reprezentantów, a w szczególności Kamila Stocha, który wygrał dwa dotychczasowe zmagania w ramach tego prestiżowego turnieju.

TCS cieszy się liczną oglądalnością nie tylko w naszym kraju. W Niemczech – państwie, który był gospodarzem pierwszych dwóch przystanków turnieju – w Nowym Roku do konkursu w Ga-Pa zasiadło prawie 6,7 mln osób, by dopingować swoich zawodników ze znakomitym Richardem Freitagiem na czele. To o około 1,5 mln więcej niż w zeszłym roku. Stanowi to dobrą prognozę dla rozwoju popularności skoków narciarskich.

Źródła: media2.pl, centruminformacji.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.