Norweski mistrz jednak wystartuje w Ski Tourze 2020

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Jak informuje NRK Johannes Hoesflot Klaebo dostał od sztabu medycznego reprezentacji Norwegii zgodę na występ w rozpoczynającym się w sobotę w szwedzkim Östersund Ski Tourze 2020. Trzykrotny mistrz olimpijski wystartuje w imprezie mimo złamania, którego doznał kilka dni temu.

Ostatnie godziny były dość nerwowe dla Johannesa Hoesflota Klaebo, który znalazł się co prawda w oficjalnym składzie na Ski Tour ogłoszonym przez Norwegów, ale cały czas nie miał pewności, że wystąpi w tej imprezie. 23-latek musiał bowiem poczekać na wizytę kontrolną u lekarza, który miał zadecydować o jego być albo nie być w szwedzko-norweskich zawodach.

Niepewność zniknęła dziś po godzinie 14, gdy stacja NRK oficjalnie poinformowała, że Klaebo wystartuje w Ski Tourze 2020. Sztab medyczny wydał zgodę na występ norweskiego mistrza mimo ostatnich kłopotów ze złamanym palcem dłoni. – Lekarz widział złamanie na zdjęciach RTG, ale od jakiegoś czasu nic się nie pogorszyło i dlatego uważa, że istnieje niewielkie ryzyko pogorszenia sytuacji – mówił sam zainteresowany. – Prawdopodobnie będzie trochę bolało, ale treningi bez kijków dały sporo powodów do optymizmu – dodał Klaebo.

Pierwszy etap nowego cyklu Ski Tour 2020 odbędzie się 15 lutego w szwedzkim Östersund.

Źródło: NRK