Norweski biathlonista miał problemy po trzeciej dawce szczepionki

Fot. Stancik/IBU

– Zmagałem się ze skutkami ubocznymi po szczepieniu, przynajmniej tak mi się wydaje, i przez jakiś czas miałem problemy z sercem – powiedział Sivert Guttorm Bakken, jeden z najbardziej utalentowanych norweskich biathlonistów. 

Fot. Stancik/IBU

Sivert Guttorm Bakken, który w lipcu tego roku skończył 24 lata, jest nadzieją Norwegów na znakomite wyniki w biathlonie. Dał ku takiemu myśleniu powody. Już w debiucie zdobył pierwsze punkty PŚ. A 4 grudnia 2021 roku w Oestersund wspólnie z kolegami z reprezentacji zajął pierwsze miejsce w sztafecie. Aby jednak kariera rozwijała się, potrzebne jest zdrowie. Z tym miał Norweg ostatnio problemy.

Powikłania po trzeciej dawce. “Start przygotowań się opóźnił”

Po zakończeniu pełnego przygód sezonu Bakken przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Pierwsze dwa szczepienia przebiegły dobrze, ale ostatnia dawka wywołała pewne niefortunne skutki uboczne. Od połowy maja do tej pory 24-latek musiał trzymać się z daleka od treningu.

Na Blink Festival w Sandnes przybył jako kibic, podczas gdy jego koledzy z drużyny szli rywalizować. On nie może trenować nawet strzelania. – Zmagałem się ze skutkami ubocznymi po szczepieniu, przynajmniej tak mi się wydaje, i przez jakiś czas miałem problemy z sercem. Jestem na drodze do wyzdrowienia, ale start przygotowań opóźnił się względem pierwotnych planów – przyznał biathlonista cytowany przez TV 2.

Bakken nie ukrywa, że zmartwił się, kiedy dowiedział się o zapaleniu mięśnia sercowego. Jakiś czas wcześniej przeszedł bowiem zabieg z powodu migotania przedsionków serca. Norweski zawodnik przyznaje jednak, że powikłania po przyjęciu antidotum mogły wyniknąć z innych powodów.

Zmęczenie mogło się przyczynić

– Moje problemy mogą być związane z czasem, w którym przyjąłem szczepionkę. Wziąłem ją w czasie, gdy było dużo zawodów i byłem trochę przygnębiony oraz zmęczony. Według tego, co słyszałem od różnych lekarzy, jest to efekt uboczny, który widzieli w innych przypadkach w przeszłości, zarówno w przypadku samej choroby Covid-19, jak i szczepionki – przytoczył Bakken.

Teraz Sivert Guttorm Bakken musi ruszyć z przygotowaniami do sezonu. Jest optymistycznie nastawiony i uważa, że będzie gotowy. – Zobaczymy jednak, jak długo będę mógł utrzymać formę w trakcie sezon – zakończył biathlonista.

Źródło: TV2