Norwescy skoczkowie pomogą w czasie koronawirusa. “Teraz liczy się, żeby wyjść do innych”

fot. WikiCommons

Norwegowie, na czele z najlepszą skoczkinią tej zimy Maren Lundby oraz siódmym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020 Mariusem Lindvikiem, postanowili wyjść z inicjatywą pomocy innym. W czasie panującej pandemii koronawirusa sportowcy zimowi zamierzają wspierać swoich rodaków.

Obecna sytuacja na świecie jest bardzo trudna. W Norwegii z każdym dniem przybywa duża ilość osób zarażonych koronawirusem. Obojętni na to, co się dzieje, nie są reprezentanci Kraju Fiordów w skokach narciarskich. Czołowi zawodnicy w stawce Pucharu Świata postanowili stworzyć inicjatywę pomocy ludziom. W tę akcję włączyli się m.in. siódmy Marius Lindvik oraz dziewiąty Daniel Andre Tande w klasyfikacji generalnej cyklu, medaliści imprez mistrzowskich Johann Andre Forfang oraz Robert Johansson, zdobywczyni Kryształowej Kuli za sezon 2019/2020 Maren Lundby, a także 20-letni talent norweskich skoków kobiet Silje Opseth.

Reprezentanci Norwegii przekazali komunikat poprzez portale społecznościowe. – Kiedy wszyscy znajdujemy się w tak trudnych czasach, to jasne, że teraz jak nigdy indziej, liczy się, żeby wyjść do innych. Wiele osób jest chorych, jeszcze więcej znajduje się w kwarantannie. Codzienne życie odwróciło się do góry nogami, nawet najłatwiejsze zadania, takie jak kupowanie jedzenia czy leków, stało się trudne. W czasach, które nas czekają, pragniemy zaoferować naszą pomocną dłoń, jednocześnie ograniczając dalsze rozprzestrzenianie się wirusa – napisali.

Pomoc ma być naprawdę duża. Zamierzają oni telefonicznie rozmawiać z innymi ludźmi, robić im zakupy, udzielać rad. – Potrzebujesz pomocy z zakupami albo kupnem leków? Skontaktuj się! Chcemy również stosować się do rady, aby utrzymywać kontakt, zadzwonić do kogoś. Jeśli jesteś samotny, chcielibyśmy również zaoferować nasz czas. Wyślij zgłoszenie, mamy nadzieję, że będziemy mieli szansę do ciebie zadzwonić – dodali.

Źródło: sport.tvp.pl