Norwegowie trenują w Oberhofie

Anders Fannemel

Norwegowie trenują na dwóch skoczniach w Oberhofie, na HS 100 oraz na HS 140. Uwaga została skupiona na skokach i technice. Marius Lindvik również bierze udział w zgrupowaniu.

Siedemnastoletni Marius Lindvik z Rælingen zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży oraz jest drużynowym wicemistrzem świata juniorów i został wybrany, aby towarzyszyć w zgrupowaniu. – Jest obiecującym juniorem i dobrze skaczącym. Mamy kilku dorosłych zawodników, a Marius może się od nich dużo nauczyć – wyjaśnia swoją decyzję Alexander Stöckl.

Kenneth Gangnes, który niestety nadal jest kontuzjowany również dołączył do drużyny w wyprawie do Niemiec. – To super, że Kenneth jest z nami na zgrupowaniu, wspiera chłopaków i jest mentorem dla Mariusa – mówi Stöckl.

Na zgrupowaniu zabrakło dwóch skoczków. Daniel Andre Tande trenuje obecnie w domu i nie pojechał do Oberhofu. Tande nadal pauzuje w domu ze względu na kontuzję, której nabawił się tuż przed wakacjami, ale robi dobre postępy. Andreas Stjernen zakupił nowe mieszkanie w Trondheim i zajmuje się obecnie przeprowadzką, więc zadecydowano, iż lepiej jest, aby pozostał w kraju i trenował w domu.

Do Oberhofu przyjechały również kobiety, Maren Lundby oraz Silje Opseth. Pod okiem trenera, Christiana Meyera, trenują razem z mężczyznami.

Kadra Norwegii zostaje w Niemczech do piątku, a w czwartek planują odwiedzenie głównej siedziby Adidasa.

źródło: skiforbundet.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.