Norwegowie odsłonili karty na mistrzostwa świata w Seefeld

0

fot. Melodie Everson

fot. Melodie Everson

Za niewiele ponad tydzień w austriackim Seefeld rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Kolejne reprezentacje podają zatem składy swoich kadr na te zawody. Dziś poznaliśmy zestawienie w jakim w Austrii pojawią się najwięksi faworyci, czyli Norwegowie.

W składzie reprezentacji Wikingów na mistrzostwa świata nie ma większych zaskoczeń. W kadrze Norwegii znalazło się miejsce dla dwunastu biegaczek i dziesięciu biegaczy, którzy będą walczyli o medale podczas najważniejszej imprezy tego sezonu. Liderką wśród kobiet będzie bez wątpienia Therese Johaug, która w Seefeld stanie przed szansą na zdobycie trzech złotych indywidualnych medali w biegach dystansowych (bieg łączony, 10 kilometrów stylem klasycznym, 30 kilometrów stylem dowolnym). Oprócz 30-latki w kadrze znalazły się także: Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ragnhild Haga, Ingvild Flugstad Østberg, Maiken Caspersen Falla, Kari Øyre Slind, Heidi Weng, a także Lotta Udnes Weng, Tiril Udnes Weng, Kristine Stavås Skistad, Mari Eide i Ane Appelkvist Stenseth.

Większe emocje towarzyszyły ogłoszeniu składu kadry mężczyzn. Ostatecznie w dziesiątce wybrańców znaleźli się: Johannes Høsflot Klaebo, Sjur Røthe, Sindre Bjørnestad Skar, Simen Hegstad Krüger, Martin Johnsrud Sundby, Hans Christer Holund, Didrik Tønseth, Emil Iversen, Finn-Hågen Krogh i Eirik Brandsdal. Sztab szkoleniowy podał także zestawienie w jakim Wikingowie pojawią się w skiathlonie (23 lutego) i wywołał tym niemałe poruszenie, bowiem w składzie zabrakło miejsca dla mistrza olimpijskiego z Pjongczangu Simen Hegstad Krügera. Ostatecznie w biegu łączonym wystartują Martin Johnsrud Sundby, Sjur Røthe, Emil Iversen i Johannes Hoesflot Klaebo, który w Korei Południowej zajął dziesiąte miejsce na tym dystansie.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.