fot. sport.dziennik.pl

fot. sport.dziennik.pl
fot. sport.dziennik.pl

Reprezentanci Norwegii pojadą na inaugurację Pucharu Świata w Kuusamo w najmocniejszym składzie. Kadra mężczyzn liczy jedenaście osób, a kobiet siedem. Na starcie nie zabraknie powracającej do pucharowej rywalizacji Marit Bjoergen.

W miniony weekend w Beitostoelen odbyły się zawody inaugurujące sezon w biegach narciarskich w Norwegii. Reprezentanci tego kraju sprawdzili się na trzech dystansach i chcieli się pokazać z jak najlepszej strony, aby wywalczyć miejsce w kadrze narodowej. Pomimo bardzo dobrych występów w Kuusamo nie pojawią się jednak Simen Hegstad Krüger i John Høsflot Klæbo. – Trzymamy się planu i wysyłamy tylko sportowców z elity do Finlandii. Oznacza to, że Simen i John wystartują w Norwegian Cup, a potem pojawią się w Lillehammer – mówi Vidar Lofthus.

Norwegowie wystartują więc w Kuusamo w składzie: Ola Vigen Hattestad, Petter Northug, Finn Haagen Krogh, Sondre Turvoll Fossli, Eirik Brandsdal, Emil Iversen, Martin Johnsrud Sundby, Martin Løwstrøm Nyeng, Sjur Rothe, Niklas Dyrhaug i Didrik Toenseth.

Norweżki pojawią się na inauguracji Pucharu Świata ze swoimi najmocniejszymi ogniwami, czyli Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg. Do rywalizacji powraca także Marit Bjoergen, która będzie chciała pokazać, że nadal jest w stanie wygrywać z najlepszymi. Oprócz tych biegaczek w Kuusamo wystartują jeszcze: Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ragnhild Haga, Maiken Caspersen Falla i Kari Øyre Slind.

Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się 26 listopada.

Źródło: vg.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.