Niemiecki biegacz wraca po kontuzji i celuje w IO

fot. weltsport.net

fot. Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

fot. weltsport.net
fot. Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Andreas Katz ostatni raz w Pucharze Świata wystartował w marcu ubiegłego roku. Po tamtym sezonie doznał kontuzji ramienia i został wykluczony ze startów minionej zimy. – Nie mogłem nawet jeść bez pomocy – opowiadał o swoich przeżyciach Katz.

Sezon 2015/2016 dla Andreasa Katza był najlepszym w dość długiej karierze. Zdobył wówczas najwięcej punktów (169) i zajął 41. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestety, po zimie doznał kontuzji ramienia. – Nie mogłem nawet jeść bez pomocy, przez wiele miesięcy nie prowadziłem też samochodu – mówił Andreas Katz. Teraz z ręką jest już lepiej, ale potrzeba jeszcze czasu, aby przystąpić do pełnego treningu.

Przez problemy zdrowotne dawny brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw świata został przeniesiony do drugiej kadry. – Mój plan treningowy zakłada jak najszybszy powrót do Pucharu Świata – powiedział. 29-latek nie startował w nim od marca 2016 roku. Teraz stawia sobie wysokie cele. – Przez ten czas pracowałem codziennie, bo chcę pokazać się na Igrzyskach z jak najlepszej strony. Po roku bez startów, to właśnie olimpiada jest moim największym celem – dodał.

Źródło: Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.