Niemcy zamontują nowe siatki przeciwwietrzne w Klingenthal

Prawie dwa miliony euro Niemcy wydadzą na postawienie nowych siatek ochraniających przed wiatrem na Vogtland Arenie w Klingenthal. – Inwestycja w osłony przeciwwietrzne jest naszym obowiązkiem wobec kompleksu, na którym odbywają się zawody sportowe na najwyższym poziomie – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Saksonii, Gunter Schneider.

Po trzech latach przerwy w nadchodzącym sezonie do Klingenthal powrócić mają zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn. Właśnie to skłoniło lokalne władze do inwestycji w Vogltand Arenę. Jak potwierdził burmistrz miasta Thomas Hennig, wkrótce na zeskoku obiektu postawione zostaną tzw. wiatrołapy, który mają uchronić zawodników przed silnymi, szczególnie bocznymi, podmuchami wiatru. – Latem i zimą kibice z całego świata są świadkami wielkich wydarzeń sportowych w Klingenthal. To sprawia, że miasto pomaga w rozwoju turystyki w regionie. Inwestycja w osłony przeciwwietrzne jest naszym obowiązkiem wobec kompleksu, na którym odbywają się zawody sportowe na najwyższym poziomie – przyznał Hennig.

Sekretarz stanu w MSW Saksonii potwierdził, że siatki powstaną najpóźniej w grudniu, tuż przed PŚ w skokach. W tym roku do Klingenthal skoczkowie zawitają także latem.

Źródło: weltcup-klingenthal.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.