Niemcy dominują w klasyfikacjach generalnych saneczkarskiego Pucharu Świata

fot. veltins-eisarena.de

fot. veltins-eisarena.de

Zawody Pucharu Świata w Lake Placid były ostatnimi zmaganiami saneczkarzy w tym roku na najwyższym szczeblu. Kto kończy rok na szczycie w klasyfikacjach generalnych? Przede wszystkim Niemcy.

Dwie Niemki i Amerykanka znajdują się na czele klasyfikacji generalnej kobiecych jedynek. Prowadzi niezmiennie Natalie Geisenberger, która w Lake Placid wygrała “tylko” sprint, ale drugie miejsce w tradycyjnych zmaganiach, pozwoliło na spokojne prowadzenie w “generalce” z liczbą 570 punktów. Za jej plecami znajduje się Julia Taubitz. Ta reprezentantka Niemiec traci do swojej koleżanki z kadry 75 punktów. Najlepszą trójkę zamyka Summer Britcher, która przed własną publicznością nie triumfowała, ale drugie miejsce w sprincie zapewniło jej miejsce trzecie z liczbą 330 punktów. Amerykanka o 10 punktów wyprzedza kolejną przedstawicielkę naszych zachodnich sąsiadów – Dajanę Eitberger. Najlepsza z Polek Natalia Wojtuściszyn zajmuje 27. miejsce (49 pkt.), a trzy pozycje niżej jest Ewa Kuls-Kusyk (43 pkt.). Czterdziesta jest Klaudia Domaraczka, która w Innsbrucku zdobyła 8 punktów.

Pełna klasyfikacja – jedynki kobiet

Johannes Ludwig prowadzi w klasyfikacji generalnej jedynek męskich. Niemiec w Lake Placid nie odniósł triumfu, ale miejsca na podium wystarczyły, aby być liderem z liczbą 420 pkt. Zdyskwalifikowany w Stanach Zjednoczonych Wlofgang Kindl traci teraz do Ludwiga 50 oczek. Na trzecim miejscu znajduje się kolejny przedstawiciel zza naszej zachodniej granicy. Felix Loch podczas zawodów w Ameryce Północnej nie stanął na podium i traci do swojego rodaka 58 punktów. Do Locha zbliżył się natomiast dwukrotny triumfator w Lake Placid – Roman Repiłow. Rosjanin do trzeciej lokaty traci zaledwie cztery punkty. Maciej Kurowski jest najlepszym z Polaków, bo z liczną 62 punktów plasuje się na 24 pozycji. Mateusz Sochowicz ma 56 pkt. i zajmuje 27. miejsce.

Pełna klasyfikacja – jedynki mężczyzn

Dwa zwycięstwa w Lake Placid pozwoliły na objęcie przewodnictwa w klasyfikacji dwójek mężczyzn Toniemu Eggertowi i Saschy Benecken. Niemcy mają 525 punktów. Za ich plecami znajduje się dwójka prowadzona przez Thomasa Steu. Austriacy za oceanem byli dwa razy na podium (Calgary i Lake Placid), ale dwa razy zajmowali też dalsze pozycje. To powoduje, że tracą do Eggerta 79 pkt. Trzecia w “generalce” jest para pod przewodnictwem Tobiasa Wendla, która ma 15 punktów straty do drugiej lokaty. Anris Sics. który pilotuje w dwójce łotewskiej, plasuje się tuż za Wendlem. Traci jednak do Niemca 110 pkt. Polska ekipa zajmuje 11. lokatę z liczbą 226 pkt.

Pełna klasyfikacja – dwójki mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.