Niemcy czekają na zawody w Klingenthal

werner-schuster

Po dwóch konkursach w Ruce, na inaugurację sezonu 2016/17, czas na zawody w Klingenthal. Szczególnie niecierpliwie czekają na nie reprezentacji Niemiec jak donosi FIS.

– Po pozytywnym otwarciu sezonu w Kuusamo, nie możemy się doczekać pierwszych zawodów przed naszą własną publicznością. Wszyscy w tym regionie są bardzo entuzjastyczni jeżeli chodzi o skoki, więc cała drużyna jest bardzo zmotywowana, aby zadowolić fanów swoimi występami na Vogtland Arenie – powiedział trener Werner Schuster.

Niemiecka kadra może być bardzo pewna siebie po dobrych występach w Finlandii. Zwłaszcza Severin Freund zaskoczył wszystkich swoimi niesamowitymi występami, włączając w to swojego trenera. – Mieliśmy dobre przygotowania, występ Severina Freunda był nieoczekiwany. Zwłaszcza po tak długiej przerwie, przez kontuzję, nikt nie spodziewał się tego, że zwycięży. Sukces w Kuusamo i pewność siebie jaka z tym przychodzi pomoże mu pracować nad ciągłością dobrych występów. Naszym celem jest kontynuowanie ulepszania jego formy – wypowiada się Schuster.

– Zawody przed swoją własną publicznością zawsze są bardzo specjalne i nie mogę się ich doczekać. W poprzednich latach miałem kilka zarówno dobrych jak i złych zawodów. Czuje się dobrze, jestem zdrowy i zmotywowany do pracy nad moją formą. Sukces z Kuusamo dał mi pewność siebie, ale dlatego, że profile skoczni się różnią, zaczynamy od zera. Oczywiście chce pokazać znowu dobre skoki, ale konkurencja jest duża – mówi Severin Freund.

Nie ma żadnych zmian w składzie na Klingenthal. Wystapią tam Severin Freund, Richard Freitag, Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, David Siegel oraz Andreas Wellinger.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.