Nie będzie IO w Innsbrucku w 2026 roku

Austriacy, a konkretniej mieszkańcy Tyrolu w odbywającym się dzisiaj referendum, opowiedzieli się przeciw organizacji przez Austrię  Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku. Tym samym kandydatura Innsbrucka nie zostanie zgłoszona. 

Mieszkańcy kraju związkowego Tyrol, którego stolicą jest Innsbruck, w referendum zorganizowanym przy okazji wyborów parlamentarnych w Austrii, zagłosowali przeciwko organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku. Aż 53,35 % mieszkańców wybrało “nie” dla organizacji igrzysk, natomiast 46,65 % było na “tak”. W samym Innsbrucku zdecydowana większość, bo aż 67,41 % zagłosowała przeciwko. – Jestem osobiście rozczarowany – przyznał Peter Mennel, sekretarz generalny Austriackiego Komitetu Olimpijskiego (ÖOC) w swoim pierwszym oświadczeniu po ogłoszeniu wyników referendum.

Wszystko wskazuje na to, że w walce o organizację igrzysk w 2026 pozostało sześć miast: Sztokholm, Ałmaty, Sapporo, Erzurum, Calgary i Sion. Nie zgłoszono jednak jeszcze oficjalnych kandydatur. Termin zgłoszeń upływa 31 marca 2018 roku. Werdykt zapadnie po obradach w Mediolanie w lipcu 2019 roku.

źródło: ig24.pl / olympia.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.