Nicholas Krause złamał nogę na treningu

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Nor-Am – Nicholas Krause – złamał nogę na treningu, co kończy jego – dotąd udany – sezon. Amerykanina czeka teraz przerwa i bierne przyglądanie się poczynaniom rywali.

Krause przygotowywał się w austriackim Innerkrems do zawodów Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze. Na treningu supergiganta złamał kość piszczelową i strzałkową w prawej nodze. Jak to bywa w przypadku większości kontuzjowanych sportowców, Krause zapowiedział, że w przyszłym sezonie wróci jeszcze silniejszy, a trzeba przyznać, że w tym sezonie wiodło mu się całkiem nieźle. Aktualnie jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Ameryki Północnej (Nor-Am), jest również pierwszy w klasyfikacji super G. Do zakończenia tego cyklu pozostało jednak jeszcze kilka wyścigów i wątpliwe jest utrzymanie przez niego pozycji lidera w związku z zaistniałą sytuacją.

Większość startów Nicholasa Krause w tym sezonie to zawody w Ameryce Północnej. W Pucharze Nor-Am wygrał cztery razy. Dwa zwycięstwa odniósł w supergigancie i po jedynym w zjeździe i gigancie. W Europie pokazał się dopiero niedawno w finałach Pucharu Europy w konkurencjach szybkościowych w Sarntal, ale tu niewiele zwojował. 23-letni Amerykanin tylko raz brał udział w zawodach Pucharu Świata, a było to w poprzednim sezonie w supergigancie w Hinterstroder, gdzie zajął 54. miejsce.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.