Następna porcja reprezentacji na PŚ w Sölden. Polska z dwójką zawodników.

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Na inauguracji alpejskiego PŚ w Sölden również Polska będzie miała swoich przedstawicieli. Nasz kraj może wystawić jedną zawodniczkę i jednego zawodnika w slalomie gigancie i z takiej możliwości skorzysta. Występ Maryny Gąsienicy Daniel i Piotra Habdasa potwierdził Andrzej Klimek – szef wyszkolenia narciarstwa alpejskiego. Po ogłoszeniu kadry kobiet, drużynę mężczyzn ogłosili Włosi. Znamy już także składy Niemiec, Norwegii i Finlandii.

Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habsad brali udział w wewnętrznych kwalifikacjach, w których okazali się najlepsi, dzięki czemu będę mieli możliwość walki z najlepszymi zawodnikami świata na lodowcu Rettenbach w Sölden. Obecnie przygotowują się z drużynami Włoch i Austrii, co jest możliwe dzięki staraniom prezesa TZN Andrzeja Kozaka.

Tylko dwie alpejki będą w Austrii reprezentować Niemcy. Są to Lena Dürr i Katrin Hirtl-Stanggaßinger. Kontuzje wykluczają z występów m.in Viktorię Rebensburg, Veroniue Hronek i Jessice Hilzinger. Szersze będzie męskie grono na te zawody. W rywalizacji panów wezmą udział Fritz Dopfer, Stefan Luitz, Felix Neureuther, Dominik Schwaiger, Benedikt Staubitzer, Linus Straßer.

Bardzo liczną reprezentację mężczyzn mają Norwegowie. Pierwszy raz w historii będą mieli w gigancie 10 zawodników. Jednym z faworytów zawodów Henrik Kristoffersen, a jego towarzyszami będą Kjetil Jansrud, Leif Kristian Haugen, Aleksander Aamodt Kilde, Bjoernar Neteland, Rasmus Windigstad, Peter Dahlum Eide, Marcus Monsen, Axel William Patricksson i Patrick Haugen Veisten. Kobiecy skład liczy 3 alpejki: Ragnhild Mowinckel, Nina Loeseth, Maren Skjoeld.

O jednego zawodnika mniej niż Norwegowie będą mieli Włosi. O pierwsze punkty PŚ dla kraju z półwyspu Apenińskiego powalczą w niedzielę Andrea Ballerin, Luca De Aliprandini, Florian Eisath, Simon Maurberger, Manfred Moelgg, Roberto Nani, Dominik Paris, Tommaso Sala i Ricardo Tonetti.

W składzie Finlandii znaleźli się Eemeli Pirinen, Marcus Sandell i Samu Torsti. Wciąż gotowa do jazdy nie jest Merle Soppela, która rok temu zerwała więzadła krzyżowe.

Zmiana nastąpiła w szwajcarskiej kadrze kobiet. Kontuzji na treningu doznała bowiem Rahel Kopp. Zastąpi ją debiutantka 17-letnia Camile Rast.

Źródło: pzn.pl, neveitalia.it, deutscherskiverband.de, skiforbundet.no, skionline.ch

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.