Nartorolkowe Mistrzostwa Świata: Szwedki i Włosi wygrywają sprinty drużynowe

Jedna z najważniejszych nartorolkowych imprez tego lata, czyli Mistrzostwa Świata, przeszła już do historii. W niedzielę, która była ostatnim dniem mistrzostw rozgrywanych w łotewskiej Madonie, narciarze rywalizowali w sprintach drużynowych. Złote medale przypadły Szwedkom, Włochom i juniorom z Rosji.

Na podstawie wyników indywidualnego biegu sprinterskiego można było zakładać, że o drużynowy złoty medal w kategorii seniorów powalczą trzy nacje: Rosja, Norwegia i Włochy. Rosjanie nie wystawili jednak swoich najsilniejszych zawodników (m.in. czwartego indywidualnie Ivana Zhilinskiego) i nie zdobyli żadnego z krążków. Złoto wywalczyli Włosi, Francesco Becchis i Matteo Tanel, srebro Norwegowie (Patrick Fossum Kristoffersen i Ragnar Bragvin Andersen), a brąz – Szwedzi, którzy pokazali dobrą formę w biegach długodystansowych (Victor Gustafsson i Robin Norum). Polacy, Adrian Cheba i Jakub Kowalski, zajęli 12. pozycję na 14 sklasyfikowanych sztafet.

wyniki

W sprincie kobiet zwyciężyły murowane faworytki – Szwedki. Linn Soemskar i Moa Olsson wyprzedziły Włoszki, Lisę Bolzan i Lucię Scardoni o 4 sekundy. Brązowy medal zdobyły Rosjanki. Na starcie zabrakło Polek.

wyniki

Podczas minionego czempionatu w konkurencjach juniorskich dominowali Rosjanie. Nie inaczej było w przypadku drużynowego sprintu. Juniorki, Olga Potapowa i Anastassia Bylinko wyprzedziły Szwedki i Słowaczki, a Dmitrij Karakosow i Aleksander Grigoriew okazali się lepsi od Szwedów i Norwegów.

wyniki juniorek

wyniki juniorów

Kolejne zawody nartorolkowe rozgrywane pod egidą FIS, z cyklu Pucharu Świata, odbędą się na Syberii – w Chanty-Mansijsku. Potrwają od 22 do 25 sierpnia.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.