Narciarstwo alpejskie: Była mistrzyni świata kończy karierę

fot. Christian Jansky via Wikimedia Commons

fot. Christian Jansky via Wikimedia Commons

Niespełna trzydziestojednoletnia alpejka Taina Barioz postanowiła zakończyć swoją karierę. Do podjęcia takiej decyzji skłoniła ją kolejna kontuzja, z którą zmaga się o kilku miesięcy.

Taina Barioz po czternastu latach uprawiania narciarstwa alpejskiego, żegna się z wyczynowym sportem. Pochodząca z Courchevel zawodniczka być może chciałaby się jeszcze ścigać, ale nękające ją kontuzje zmusiły do podjęcia drastycznej decyzji. – Po kilku miesiącach refleksji nadszedł czas, aby powiedzieć, że piękna przygoda mojego życia dobiega końca – przyznała Barioz. Francuzka podkreśliła, że z kontuzjami można walczyć do pewnego momentu. – Ostatnia kontuzja dała mi się we znaki. Zrozumiałam, że muszę słuchać sygnałów, które daje mi ciało – tłumaczyła.

Największym sukcesem w karierze Tainy było wywalczenie złotego medalu w rywalizacji drużynowej podczas mistrzostw świata w Ga-Pa 2011. W całej karierze dwukrotnie stawała na podium Pucharu Świata. Ostatni raz w Sankt Moritz w 2016 roku podczas zawodów gigantowych.

Źródło: skiweltcup.tv

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.