Multimedalistka biathlonowych mistrzostw Europy zakończyła karierę

fot: Fot. Matthias Schrader AP

Doświadczona rosyjska biathlonistka Irina Starych postanowiła zakończyć swoją przygodę z biathlonem. 34-latka, która w karierze zdobyła m.in. cztery złote medale mistrzostw Europy, uznała, że nie będzie już w stanie powrócić do intensywnych treningów po wrześniowej operacji kręgosłupa.

fot: Fot. Matthias Schrader AP

Irina Starych nie będzie dłużej walczyć na biathlonowych trasach. Rosjanka postanowiła przejść na sportową emeryturę w wieku 34 lat, a o jej decyzji poinformował w rozmowie z tamtejszą agencją prasową TASS trener zawodniczki Maksim Kugajewski, który zdradził, że Starych nie jest w stanie wrócić do pełni sił po wrześniowej operacji kręgosłupa. – Irina przeszła na sportową emeryturę. Po niedawnej operacji kręgosłupa nie była w stanie odzyskać zdrowia na tyle, by wrócić do treningów – tłumaczy.

Do największych sukcesów Iriny Starych należą bez wątpienia cztery złote medale mistrzostw Europy. Trzy z nich Rosjanka wywalczyła w 2017 roku podczas czempionatu Starego Kontynentu, który odbywał się w Dusznikach-Zdroju. W zawodach Pucharu Świata zadebiutowała w marcu 2013 roku, a na pierwsze podium czekała do grudnia. Starych nigdy nie zdobyła medalu mistrzostw świata. Najwyżej uplasowała się na czwartej pozycji w 2017 roku podczas zawodów w Hochfilzen.

Rosjanka ma w swoim życiorysie także wpadkę dopingową, przez którą nie miała możliwości, by pojawić się na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W lipcu 2014 IBU podjęła decyzję o nałożeniu na Starych kary dwuletniej dyskwalifikacji. Anulowano również wszystkie wyniki uzyskane przez nią po 23 grudnia 2013.

Źródło: TASS