MŚwL: Osiem drużyn w walce o medale (lista startowa)

 

Fot. sport.orf.at
Fot. sport.orf.at

Dzisiaj czeka nas już ostatni dzień zmagań w Kulm na Mistrzostwach Świata. Skoczkowie tym razem rywalizować będą drużynowo. Na liście startowej znajduje się osiem reprezentacji. Do zmagań powraca Kamil Stoch.

Te Mistrzostwa Świata były niesamowite pod wieloma względami. Trzykrotnie został pobity rekord skoczni, dwukrotnie dokonał tego sam zawodnik – największy bohater tego sezonu Peter Prevc. Nie obyło się bez przeszkód w postaci zbyt silnego wiatru z którego powodu odwołana została wczorajsza czwarta seria. Po dwóch seriach prowadził Kenneth Gangnes lecz w trzeciej serii zwycięstwo odebrał mu właśnie Słoweniec szybując na 244 m. Ostatecznie więc Gangnes wywalczył srebrny krążek, Prevc złoty a Stefan Kraft brązowy. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki zajął 15 miesjce. 21 był Stefan Hula zaś Klemens Murańka uplasował się na 26 lokacie.

Dzisiaj do rywalizacji o kolejny medale włączy się osiem drużyn. Będą to: Rosja, Finlandia, Polska, Czechy, Austria, Słowenia, Norwegia i Niemcy. Reprezentacja Polski skakać będzie w składzie: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Dawid Kubacki oraz Stefan Hula. Polscy skoczkowie nie kryją, iż po ciuchu liczą na medal.

Lista startowa dzisiejszego konkursu drużynowego Mistrzostw Świata

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.